Každý predaj nehnuteľnosti je jedinečný, vyžadujúci si jedinečné riešenie. Tieto riešenia väčšinou na seba nadväzujú, a preto preferujem, aby sa celý obchodný proces viedol pod taktovkou jedného realitného makléra. Takto získa maklér o všetkom prehľad, ak je to potrebné, vie včas zakročiť, a tým zabezpečiť plynulý priebeh obchodu.

Tu je výber najdôležitejších úkonov, ktoré počas procesu predaja zabezpečujem.

 

          

       PRÁVNY SERVIS         

Pre mňa alfou - omegou v každom realitnom procese. Kvalitný a bezpečný právny servis s individuálnym prístupom ku každému prípadu zabezpečuje spokojnosť všetkých zúčastnených strán. Preto spolupracujem s overenými a spoľahlivými právnikmi, notármi a advokátmi.

Ak si neviete rady s akýmkoľvek právnym problémom realitného charakteru, kontaktujte ma, doporučím vám odborníka, ktorý vám určite rád poradí. 


 

OCEŇOVANIE NEHNUTEĽNOSTI

Možno ste už niekedy v živote zažili, že ste z nejakého dôvodu potrebovali odborné ocenenie nehnuteľnosti. Každý si to rieši po svojom, vo väčšine prípadov požiada o nejaké potvrdenie makléra, alebo realitnú kanceláriu. Takýto posudok slúži pre účely dedičského konania pre notárov, úradné, komerčné účely, ako i podklad pre súdy. Preto je mojou snahou vypracovať posudok kvalitatívne a prezentačne na úrovni. Za týmto účelom som absolvovala príslušné školenie. 

Uložte si môj kontakt pre prípad, že by ste vy, alebo vaši príbuzní, či známi takýto dokument potrebovali, rada vám ho vypracujem.


 

 HYPOTEKÁRNY ÚVER

Poznáme to všetci, potrebujeme strechu nad hlavou, ale úspory na nákup nového domova akosi nepostačujú. Ďalšie úspory by prichádzali veľmi pomaly, a preto sme nútení siahnuť po pomoci z banky. V súčasnosti sú úvery na bývanie oveľa dostupnejšie, avšak pre laika dosť náročné na dopracovanie sa ku konečnej dohode. Veľakrát vedie ku schváleniu úveru doslova tŕnistá cesta. 

Preto, ak budete potrebovať hypotekárny úver, doporučujem osloviť nie finančného poradcu, ale HYPOTEKÁRNEHO ŠPECIALISTU. Títo odborníci sa denne venujú vybavovaniu úverov, školia sa, majú prehľad, odborné znalosti a vybudované vzácne vzťahy s pracovníkmi bánk, ktoré vedú k priaznivému výsledku.

Ak potrebujete kontakt na overeného hypotekárneho špecialistu, kľudne mi volajte.


 

 

ZNALECKÝ POSUDOK 

Znalecký posudok slúži na posúdenie hodnoty nehnuteľnosti. Využíva sa na rôzne právne úkony, pre majiteľa ako informačný údaj, ako i za účelom zabezpečenia hypotekárneho úveru. Vypracovať ho môže iba odborník s príslušným vzdelaním, ktorý je evidovaný v Zozname znalcov. K vytvoreniu takého posudku je potrebné odovzdať znalcovi rôzne dokumenty, ktoré sa líšia v závislosti od typu posudzovanej nehnuteľnosti. 

Aj v tomto prípade platí, ak budete potrebovať vypracovať znalecký posudok, ozvite sa, pomôžem vám s doporučením na niektorého znalca z tých, s ktorými už dlhodobo spolupracujem


 

 

ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT

 Zákonnú povinnosť vlastniť a v prípade potreby odovzdať energetický certifikát majú majitelia novostavieb, nehnuteľností určených na predaj či prenájom a ak prešla budova významnou obmenou. Tento doklad vyjadruje, do akej miery je budova energeticky hospodárna. Jeho platnosť je 10 rokov. Vypracovať ho môžu iba špecialisti vyškolení na tento účel. Viacej o ňom píšem v článku tu.

Nepoznáte takého špecialistu? Nevadí, kontaktujte ma ohľadom doporučenia.


 

 

GEODETICKÉ PRÁCE

Práce geodeta sa využívajú vo veľkej miere pri predaji nehnuteľností, hlavne pozemku, ale i v bežnom živote, na súdne účely a pod. Geodeti zameriavajú pozemok pred vypracovaním stavebného projektu, zhotovujú geometrické plány, rozdeľujú pozemky, zameriavajú adresné body a vykonávajú mnohé iné aktivity. 

V prípade potreby akejkoľvek požiadavky geodetikých prác, viem vám doporučiť služby overeného geodeta.


 

  

 POISTENIE MAJETKU 

 Vo väčšine prípadov sa stáva, že ak sa klienti konečne dopracujú k vytúženému bývaniu, v záplave radosti a eufórie zabúdajú na jednu veľmi dôležitú vec. Bezpečnosť ich nového miláčika, často ťažko nadobudnutého nového domova. Žiaľ, bývame svedkami, keď vplyvom požiaru, povodne a pod. prišli rodiny o strechu nad hlavou a keďže nemali nehnuteľnosť poistenú, zostali im iba oči pre plač. Preto je dôležité myslieť aj na poistenie nehnuteľnosti ako aj jej vybavenia pre prípad nepredvídatelnej situácie.

Pre dobrý spánok doporučujem osloviť poistného agenta, ktorý sa o váš majetok postará. Ak neviete, na koho sa v tejto veci obrátiť, kontaktujte ma.


 

 

 

 

 

  

 

 

Vytvorené v systému CHYTRÝ WEB MAKLÉRA

Tomawell s.r.o. © 2024

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie